Ako nakupovať

Čo je to Značka kvality SK

10-04-2017
Ak chcete mať istotu, že výrobok bol naozaj vyrobený na Slovensku a zo slovenských surovín, kupujte potraviny, ktoré majú na obale uvedené logo Značky kvality SK.

Oleje bez škandálov

03-04-2017
Pred pár mesiacmi otriasla slovenskými spotrebiteľmi správa, že Štátna veterinárna a potravinová správa nariadila okamžité stiahnutie nebezpečných rastlinných olejov, ktoré obsahovali karcinogénne látky. išlo o oleje značky Golden Nature, jeden druhy slnečnicový, slnečnicový olej ochutený s cesnakovým olejom, tekvicový a ľanový.

Ako vajce vajcu sa podobá, no každé iný pôvod má

28-03-2017
Obdobie pred sviatkom Veľkej noci je špeciálne náročné najmä na spotrebu vajec. Zemiakový šalát bez varených vajíčok si snáď ani nevieme predstaviť. O to viac, ak sa v rámci tajného rodinného receptu do zemiakového šalátu pridáva aj poctivo vyšľahaná domáca majonéza zo surových vaječných žĺtkov...

Oklamala vás cudzia šunka?

20-03-2017
Stalo sa už aj vám, že na ste sa v obchode nechali zlákať krásnym obalom s obrázkom výborne vyzerajúcej rolky šunky a doma keď ste ju otvorili, prekvapila vás šunková saláma?

Nenechajte sa opiť roškom!  (A pozor na dopekaný chlieb)

10-03-2017
Aj vás v obchode zláka vôňa čerstvého a voňavého chleba? Pritom málokto vie, že mnoho naoko „čerstvých“ pekárenských výrobkov sú v skutočnosti rozmrazené dopekané polotovary.