Facebook Statistics

Aktuality

Minister Samuel Vlčan podporil hromadné očkovanie proti Covid-19 v spoločnosti na spracovanie dreva

15-07-2021

Mobilný očkovací tím hromadne zaočkoval vyše 200 zamestnancov firmy na spracovanie ihličnatého dreva v Tomášovciach. Zaočkovať sa mohli dať aj rodinní príslušníci zamestnancov a tiež dodávatelia firmy. Akciu osobne podporil minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan spolu s ministrom zdravotníctva SR Vladimírom Lengvarským. Obaja ocenili vedenie i zamestnancov drevospracujúceho podniku, ktorí sa hromadným očkovaním rozhodli zvýšiť kolektívnu imunitu v boji proti šíriacim sa mutáciám koronavírusu. 

„Oceňujem zodpovedný postoj zamestnancov a príbuzných tejto firmy, ktorá sa pridala k očkovaniu proti ochoreniu Covid – 19. Verím, že aj vďaka nim sa nám podarí lepšie zvládnuť ďalšie mutácie vírusu a nadobro skoncovať s vyčerpávajúcou pandémiou. Chcel by som vyzvať aj ďalšie firmy a prevádzky nielen z nášho rezortu, aby sa zapojili. Výpadok zamestnancov v akejkoľvek firme spôsobuje rozsiahle problémy v oblasti výroby a distribúcie surovín, či výrobkov pre obyvateľov našej republiky, uviedol minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan.

Drevospracujúca spoločnosť PRP, s. r. o. z Tomášoviec v okrese Lučenec plánuje aj druhé kolo očkovania, ktoré bude 12. augusta. Zaočkovať sa opäť prídu zamestnanci a ich príbuzní. Na očkovanie firma pozýva aj svojich dodávateľov, keďže s nimi prichádzajú do osobného kontaktu.  Po druhom kole očkovania bude vo firme zaočkovaných 80 % zamestnancov. Očkovanie zabezpečili jednoduchou žiadosťou cez Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.

„Očkovanie vo firmách nám pomáha zvýšiť počet zaočkovaných ľudí na Slovensku, očkuje sa už vo viac ako 30-tich firmách po celej krajine, touto formou už bolo zaočkovaných takmer 3500 ľudí. Ďakujem zamestnávateľom za proaktívny krok a pozývam do očkovania aj ďalšie firmy. Spoločne tak ochránime nielen vašich zamestnancov ale aj ich ľudí v ich okolí. Očkovanie je dnes jediným účinným nástrojom v boji s ochorením COVID-19, ktoré zároveň umožní udržať v chode našu ekonomiku,“ vysvetlil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Očkovanie vo firmách zabezpečujú buď ich vlastné zdravotnícke tímy (veľké koncerny), výjazdová mobilná služba – podmienkou je minimálny počet 150 osôb, alebo sú zamestnanci a ich rodinní príslušníci očkovaní vo veľkokapacitných vakcinačných centrách – ak je počet nižší ako 150 osôb. Firmy sa môžu hlásiť cez emailovú adresu: ockovanie.covid19@health.gov.sk

Koronavírus neustále mutuje a z doterajších poznatkov vieme, že prichádza vo vlnách. Iba čo najvyššou zaočkovanosťou obyvateľov sa vyhneme vysokému počtu nakazených, obetiam na životoch aj obrovským hospodárskym stratám, ktoré epidémia spôsobila v druhej vlne. Aktuálne je druhou dávkou zaočkovaných viac ako milión 800 tisíc občanov, na dosiahnutie 60 %-nej zaočkovanosti však chýba stále viac ako milión 100 tisíc zaočkovaných Slovákov.

Buďme zodpovední a nechajme sa zaočkovať!


Medzinárodný rok ovocia a zeleniny 2021
covid-19
CRP
Agromapy
EÚ-štrukturálne a investičné fondy
Operačný program Kvalita životného prostredia 2014-2020
Značka kvality
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2020
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2020
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood