Facebook Statistics

Po 11 rokoch je Slovensko opäť zastúpené na prestížnom veľtrhu v Berlíne

19-01-2018
Vicepremiérka a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR privítala slovenskými špecialitami na národnom stánku nemeckého spolkového ministra pre výživu a poľnohospodárstvo Christiana Schmidta.Slovensko má po dlhých jedenástich rokoch zastúpenie na najväčšom svetovom potravinárskom veľtrhu svojho druhu Internationale Grüne Woche. Produkty šiestich slovenských výrobcov z oblastí mliečnych výrobkov, müsli, mäsa, piva, liehovín či mrazeného tovaru bude mať počas nadchádzajúcich dní možnosť ochutnať viac ako 400 000 návštevníkov. Národnú expozíciu zrealizovalo v rámci podpory exportnej politiky slovenských potravinárov Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Vo francúzskom Bordeaux sme predstavili špičkové slovenské vína

04-12-2017
Foto: Vo francúzskom Bordeaux sme predstavili špičkové slovenské vínaSpolu so slovenskými vinármi sme vo francúzskom Bordeaux prezentovali slovenské vinohradníctvo a vinárstvo. Súčasťou návštevy bol aj podpis zmluvy s Múzeom svetových vín a odovzdanie kontingentu pozostávajúceho z 336 fliaš špičkového slovenského vína. Vicepremiérka a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná rokovala aj s predsedom regiónu Nového Akvitánska Alainom Roussetom.

Matečná rokovala v Číne o exportných povoleniach pre slovenských výrobcov mäsa a mlieka

13-11-2017
Rokovanie na pôde AQSIQ v Pekingu k certifikátom pre slovenských výrobcov mäsa a mliekaMinisterka Gabriela Matečná rokovala v Číne o exportných certifikátoch pre slovenských výrobcov mlieka, mäsa a mliečnych a mäsových výrobkoch s ministrom Generálnej administratívy pre kontrolu kvality, inšpekcie a karantény Čínskej ľudovej republiky (ČLR) a o spolupráci v oblasti vedy, výskumu a vzdelávania v poľnohospodárstve s ministrom poľnohospodárstva v ČLR.

Štátny tajomník Gabriel Csicsai podporil vzájomnú spoluprácu počas poľnohospodársko-obchodného fóra medzi Čínou a 16 SVE v Slovinsku

28-08-2017
Foto: Štátny tajomník Gabriel Csicsai podporil vzájomnú spoluprácu počas poľnohospodársko-obchodného fóra medzi Čínou a 16 SVE v SlovinskuŠtátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriel Csicsai zastupoval 24. – 26. augusta 2017 Slovenskú republiku na zahraničnej pracovnej ceste v Slovinsku.

Spoluprácu Slovenska a Maďarska v oblasti rozvoja chovu hovädzieho dobytka spečatil podpis dohody chovateľských organizácií

07-06-2017
Foto: Spoluprácu Slovenska a Maďarska v oblasti rozvoja chovu hovädzieho dobytka spečatil podpis dohody chovateľských organizáciíŠtátny tajomník Gabriel Csicsai inicioval dohodu o spolupráci pri šľachtení a plemenitbe Maďarského stepného dobytka. Dohoda, ktorú podpísali zväzy chovateľov vo Veľkých Raškovciach, položí základ pre rozvoj tohto plemena na Slovensku.

Ministerku Gabrielu Matečnú ocenili francúzskym štátnym vyznamenaním

27-02-2017
Foto: Ministerku Gabrielu Matečnú ocenili francúzskym štátnym vyznamenanímFrancúzsky minister poľnohospodárstva, agropotravinárstva a lesníctva Stéphane Le Foll udelil ministerke pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriele Matečnej Rad za zásluhy v poľnohospodárstve najvyššej triedy.

Konferencia Bioenergia

10-11-2016
Slovenko-nemecká obchodná a priemyselná komora organizuje dňa 29. novembra 2016 konferenciu na tému "Bioenergia".

V Číne sa konalo fórum pre poľnohospodársko–obchodnú a hospodársku spoluprácu

09-11-2016
Foto: V Číne sa konalo fórum pre poľnohospodársko–obchodnú a hospodársku spoluprácuV čínskom Kunmingu sa konalo zasadnutie 11. Fóra pre poľnohospodársko–obchodnú a hospodársku spoluprácu medzi Čínou a 16 krajinami strednej a východnej Európy, ktorého nosnou témou boli inovácia, zelený rozvoj a nové príležitosti pre poľnohospodársko-obchodnú a investičnú spoluprácu.

Slovensko na poľnohospodárskej výstave v Gornej Radgoni

25-08-2016
Tlačová konferencia hostiteľskej krajiny (Slovinska), aktuálneho (Slovensko) a budúceho (Malta) predsedníctva v Rade EÚMaribor, Gorná Radgoňa (Slovinsko), 19. - 20.8.2016 – Štátny tajomník MPRV SR Jozef Kamenický sa zúčastnil slávnostného otvorenia 54. ročníka medzinárodného poľnohospodárskeho a potravinárskeho veľtrhu v Gornej Radgoni a odbornej konferencie zameranej na právo spotrebiteľa na informácie.

Ministerka G. Matečná sa stretla s európskymi partnermi

11-04-2016
Francúzsky minister Stephan le Foll (prvý zľava) s ministerkou G. Matečnou.Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná dnes absolvovala maratón bilaterálnych rokovaní so svojimi ministerskými kolegami. Poľský minister Krysztof Jurgiel požiadal o podporu svojich priorít v rámci aktuálne diskutovaných tém na úrovni rady ministrov.

Samit ministrov poľnohospodárstva v rámci Grüne Woche 2016

20-01-2016
Foto: Samit ministrov poľnohospodárstva v rámci Grüne Woche 2016(Berlín, 14. - 16. januára 2016) „Ako nakŕmiť naše mestá? – Poľnohospodárstvo a vidiecke oblasti v čase urbanizácie“ - práve tieto témy boli dominantnou súčasťou panelových diskusií predstaviteľov poľnohospodárskeho sektora z celého sveta, ktorí sa zišli na 8. ročníku Globálneho fóra pre potraviny a poľnohospodárstvo v Berlíne...

Minister Jahnátek sa stretol s novým čínskym veľvyslancom

18-01-2016
Foto: Minister Jahnátek sa stretol s novým čínskym veľvyslancomMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Ľubomír Jahnátek sa v rámci uvítacej návštevy stretol s novým čínskym veľvyslancom Lin Lin. Na stretnutí sa hovorilo najmä o vzájomnej spolupráci a o možnostiach ďalšieho rozvinutia vzťahov medzi Čínou a Slovenskou republikou.

AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačka SPP 2023 – 2027
Agromapy
EÚ-štrukturálne a investičné fondy
Operačný program Kvalita životného prostredia 2014-2020
Značka kvality
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood