Pre správne fungovanie stránky povoľte Javascript vo Vašom prehliadači.
Aktuality
17-07-2023
Štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Martin Kováč a veľvyslankyňa Slovenskej republiky v Talianskej republike Karla Wursterová diskutovali so zástupkyňou WFP pre budovanie partnerstiev Ute Klamert.
12-07-2023
Štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Martin Kováč bol pozvaný ako rečník do jednej z panelových diskusií Konferencie FAO zameranej na hlavnú tému „Manažment vodných zdrojov pre 4 Betters: Lepšia produkcia, výživa, prostredie a život, pre dosiahnutie Agendy 2030 a Cieľov udržateľného rozvoja“.
04-07-2023
V poradí piata Konferencia ministrov poľnohospodárstva Africkej únie a Európskej únie sa uskutočnila dňa 30. júna 2023 v priestoroch FAO v Ríme, témou boli Odolné potravinové systémy a udržateľné odbytové reťazce. Slovensko zastupoval štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Martin Kováč.
19-05-2023
V New Yorku sa minulý týždeň skončilo osemnáste zasadnutie Fóra o lesoch Organizácie Spojených národov (UNFF 18). V rámci technických rokovaní prezentovali členské krajiny OSN svoje aktivity, ktoré realizujú pri plnení Strategického plánu OSN pre lesy. Strategickým cieľom tohto plánu je zastavenie úbytku výmery a degradácie svetových lesov a podpora ich udržateľného využívania do roku 2030.
16-05-2023
Paríž - OECD opätovne ponúka možnosť získať viac zdrojov na agrárnu vedu a výskum a príležitosti na posilnenie medzinárodnej spolupráce a mobility vedeckých kapacít. Výzva z Programu OECD pre agrárnu vedu (CRP) na rok 2024 je otvorená do 10. septembra 2023 aj pre Slovenskú republiku.
10-05-2023
Generálny riaditeľ FAO Qu Dongyu prijal počas 172. rokovania Rady FAO štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Martina Kováča a potvrdil, že integrovaný manažment vodných zdrojov je v centre pozornosti FAO.
30-03-2023
Štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Martin Kováč sa zúčastnil historicky najväčšej Konferencie OSN o vode od roku 1977.
20-03-2023
V dňoch 15. a 16. marca 2023 sa vo Varšave, pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Poľska, konal medzinárodný high-level kongres Iniciatívy BIOEAST, ktorého leitmotívom bolo
„Zriadenie Strategického výskumného a inovačného programu (SRIA) pre makro-región BIOEAST“. Základom pre SRIA bolo vypracovanie jedenástich tzv. Concept papers, ktoré možno charakterizovať ako strategické dokumenty pre ďalší rozvoj biohospodárstva, jednak na národných úrovniach, ako aj v regióne strednej a východnej Európy.
13-12-2022
V priestoroch Technického centra České akademie věd sa 7.12.2022 uskutočnila medzinárodná konferencia organizovaná iniciatívou BIOEAST pod záštitou Ministerstva zemědělství České republiky. Podnetom k uskutočneniu konferencie bola príprava druhého Dunajského majáku, ktorý spadá pod Misiu EÚ: Ochrana našich oceánov a vôd do roku 2030.
06-12-2022
Na zasadnutí Riadiaceho výboru
Programu OECD pre agrárnu vedu (CRP) bola 6. decembra 2022 (s platnosťou od 1.1.2023) za predsedníčku CRP menovaná
Kristína Gendová Ruzsíková zo SM SR pri OECD (diplomatka MPRV SR), ktorá v predchádzajúcich 3 rokoch vo vedení programu pôsobila vo funkcii podpredsedníčky. Z podpredsedníckych postov jej budú vo výkone mandátu CRP pomáhať delegáti Austrálie a Maďarska.
06-12-2022
Štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Martin Kováč oslávil Svetový deň pôdy v centrále Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) v Ríme. Podujatie pri príležitosti Svetového dňa pôdy sa uskutočnilo dňa 5. decembra 2022 na okraj 171. zasadnutia Rady FAO.
22-11-2022
V pondelok 21. novembra 2022 sa minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan zúčastnil rokovania Rady ministrov AGRIFISH v Bruseli. Hlavnou témou zasadnutia bolo dlhoočakávané oznámenie o zabezpečení dostupnosti hnojív, ktoré Komisia pripravila v reakcii na aktuálnu krízu. Oznámenie predstavuje súhrn opatrení, ktoré je možné uplatniť na národnej úrovni. Členské štáty majú možnosť podporiť svojich výrobcov a poľnohospodárov napríklad prostredníctvom solidárnych odvodov zo zastropovaných trhových ziskov producentov energií, upravených pravidiel štátnej pomoci ako aj intervencií v rámci strategických plánov SPP.