Facebook Statistics
Značka Kvality

Matečná: Sebestačnosť vo výrobe cukru si musíme zachovať, ide o strategickú surovinu

19-11-2018
Foto: Matečná: Sebestačnosť vo výrobe cukru si musíme zachovať, ide o strategickú surovinuMinistri poľnohospodárstva členských krajín dnes na svojom zasadnutí rokovali aj o situácii na trhu s cukrom. Klesajúce ceny cukru a jeho dovoz z krajín mimo Európskej únie ohrozuje sebestačnosť Slovenska i pestovateľov cukrovej repy na Slovensku.

Agrorezort upozorňuje na výskyt baktérií. Salmonela číha aj v pieskoviskách

29-10-2018
Foto: Agrorezort upozorňuje na výskyt baktérií. Salmonela číha aj v pieskoviskáchDomáci miláčikovia ako nositelia parazitov? Málokto si uvedomuje, že malé exotické zvieratá môžu prenášať baktérie a vírusy. Agrorezort upozorňuje na množstvo škodcov, ktorí na spotrebiteľov číhajú či už v obývačkách, alebo nenápadne v potravinách. Pozor si treba dávať aj na lietajúci hmyz, ktorý sadá na jedlo a prenáša infekcie.

Zákon o poctivých vzťahoch v obchode s potravinami zlepší podmienky pre farmárov a výrobcov potravín

22-10-2018
Foto: Zákon o poctivých vzťahoch v obchode s potravinami zlepší podmienky pre farmárov a výrobcov potravínObchodné vzťahy medzi dodávateľmi a odberateľmi potravín budú férovejšie a vyváženejšie. Agrorezort pripravil návrh zákona o poctivých vzťahoch v obchode s potravinami, ktorý už prešiel medzirezortným pripomienkovým konaním. Nová právna úprava prinesie elimináciu skrytých poplatkov, skrátenie lehoty splatnosti faktúr, možnosť predkladania anonymných podnetov, ale aj lepšiu kontrolu či prísnejšie sankcie.

Znevýhodňovanie slovenských výrobcov potravín musí skončiť

16-10-2018
Foto: Znevýhodňovanie slovenských výrobcov potravín musí skončiťMimoriadny odvod pre obchodné reťazce má za cieľ zmeniť nerovnomerné prerozdelenie zisku, na ktorom v súčasnosti najviac profitujú obchodníci. Všetky financie, ktoré štát získa, poputujú naspäť do poľnohospodárskeho sektora, najmä na podporu slovenských prvovýrobcov, potravinárov a na opatrenia proti výkyvom počasia.

VI. ročník týždňa HOVORME O JEDLE

12-10-2018
Foto: VI. ročník týždňa HOVORME O JEDLEPri príležitosti Svetového dňa potravín vyhlasuje Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora a Centrum rozvoja znalostí o potravinách n.o., v termíne od 15. 10. 2018 do 19. 10. 2018 šiesty ročník týždňa „HOVORME O JEDLE“ ...


Falšovanie pôvodu potravín budeme postihovať ešte prísnejšie

14-08-2018
Foto: Falšovanie pôvodu potravín budeme postihovať ešte prísnejšiePotravinoví inšpektori agrorezortu v prvom polroku 2018 vykonali 25 tisíc kontrol potravín od prvovýroby až po pulty obchodov. Nedostatky boli zistené približne v deviatich percentách prípadov. S rastúcou popularitou domácich potravín pribúdajú prípady falšovania krajiny pôvodu.

Matečná na inšpekcii východnej hranice: Chránime Slovensko aj EÚ

02-07-2018
Foto: Matečná na inšpekcii východnej hranice: Chránime Slovensko aj EÚRočne zrealizujú veterinárni a rastlinolekárski inšpektori kontroly tisícok zásielok putujúcich cez hranicu s Ukrajinou na územie Slovenska a do celej Európskej únie. Pracujú nepretržite 24 hodín denne, kontrolujú živé zvieratá, kvety, stromčeky, drevo, ovocie, zeleninu, živočíšne produkty či zemiaky. Dnes na priebeh kontrol dohliadla ministerka Gabriela Matečná.

Projekt agrorezortu dostal do reťazcov vyše 160 slovenských dodávateľov

11-06-2018
Foto: Projekt agrorezortu dostal do reťazcov vyše 160 slovenských dodávateľovVyhodnotili sme prvú fázu projektu „Chcem dodávať" na podporu regionálnych výrobcov potravín. Zapojilo sa doň už 166 lokálnych dodávateľov.

Plytvanie potravinami neobchádza ani Slovensko, priemerne každý vyhodí vyše sto kilogramov jedla ročne

21-05-2018
Foto: Plytvanie potravinami neobchádza ani Slovensko, priemerne každý vyhodí vyše sto kilogramov jedla ročne Každý piaty slovenský spotrebiteľ priznáva, že v domácnosti plytvá potravinami. Priemerný obyvateľ Slovenska vyhodí ročne 111 kilogramov jedla ročne. Agrorezort upozorňuje, že plytvanie jedlom znamená plytvanie prírodnými zdrojmi a vyzýva spotrebiteľov na uvedomelejšie nakupovanie.

Poľskú zeleninu vydávali za slovenskú, falšovatelia dostanú pokuty

18-05-2018
Foto: Poľskú zeleninu vydávali za slovenskú, falšovatelia dostanú pokutyPotravinoví inšpektori odhalili vo veľkoobchodných skladoch zeleninu so sfalšovaným slovenským pôvodom. Prichyteným prevádzkovateľom podnikov hrozí pokuta až do výšky 100-tisíc eur.

Členské štáty sa zjednotia v testovaní potravín na dvojakú kvalitu

14-05-2018
Foto: Členské štáty sa zjednotia v testovaní potravín na dvojakú kvalituRiešenie problému dvojakej kvality potravín, ktorý otvorilo Slovensko na celoeurópskej úrovni, naberá jasnejšie kontúry. Európska komisia predstavila jednotnú metodiku testovania výrobkov, ktorá zavádza harmonizovaný postup pri porovnávaní potravín pre celú EÚ.

Súťaž „Tvorivý cukrár – Mladý tvorca 2018“

10-05-2018
Foto: Súťaž „Tvorivý cukrár – Mladý tvorca 2018“Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky vyhlasuje súťaž „Tvorivý cukrár – Mladý tvorca 2018“ počas výstavy Mladý tvorca 2018, ktorá sa uskutoční v termíne 26.04.2018 - 27.04.2018 na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

Harmonogram ministra
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Projekty podporované z fondov EÚ
Školský program
Agromapy
Dotazník pre potravinárov
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
PRH 2021-2027
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood