Facebook Statistics

Súťaž „Tvorivý cukrár – Mladý tvorca 2017“

19-04-2017
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky vyhlasuje súťaž „Tvorivý cukrár – Mladý tvorca 2016“ počas výstavy Mladý tvorca 2017, ktorá sa uskutoční 26.04.2017 - 28.04.2017 na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

Výsledkom dohody s reťazcom Kaufland je podpora lokálnych výrobcov potravín

05-04-2017
Foto: Výsledkom dohody s reťazcom Kaufland je podpora lokálnych výrobcov potravínVäčší priestor v maloobchodných predajniach pre regionálnych výrobcov potravín. To je výsledok rokovaní ministerstva s obchodným reťazcom Kaufland.

Slovenskí veterinárni inšpektori našli v brazílskom mäse ďalší typ salmonely

05-04-2017
Foto: Slovenskí veterinárni inšpektori našli v brazílskom mäse ďalší typ salmonelyNový typ salmonely kmeňa Mbandaka objavili veterinárni inšpektori v brazílskych kuracích pečeniach v prevádzke v Prievidzi. Ide tak už o druhý kmeň salmonely objavený v brazílskom mäse na Slovensku.

Ministerka Gabriela Matečná sa kvôli mäsovému škandálu stretla s brazílskym veľvyslancom

29-03-2017
Foto: Ministerka Gabriela Matečná sa kvôli mäsovému škandálu stretla s brazílskym veľvyslancomMinisterka Gabriela Matečná sa dnes na pôde rezortu stretla s brazílskym veľvyslancom v SR Luísom Balduinom. Ministerka sa ho pýtala na príčiny kauzy a riziká pre slovenského spotrebiteľa. Hovorili aj o výsledkoch testov na Slovensku, ktoré potvrdili 17 nevyhovujúcich brazílskych mäsových produktov.

Veterinári rozbehli po celom Slovensku rozsiahle kontroly brazílskeho mäsa

21-03-2017
Foto: Veterinári rozbehli po celom Slovensku rozsiahle kontroly brazílskeho mäsaMinisterstvo odštartovalo prostredníctvom Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR (ŠVPS SR) veľké kontroly zamerané na všetky živočíšne produkty vyrobené v Brazílii predávané na Slovenku. Dôvodom je vážne podozrenie z veľkých podvodov na mäse dovážanom do Európskej únie, ktoré bolo spracované po záruke a napadnuté salmonelózou.

Výsledkom spolupráce ministerstva pôdohospodárstva a reťazca LIDL bude zvýšenie podielu slovenských potravín

08-03-2017
Foto: Výsledkom spolupráce ministerstva pôdohospodárstva a reťazca LIDL bude zvýšenie podielu slovenských potravínVäčší podiel slovenských potravín a zintezívnenie in-out akcií. To je výsledok rokovaní medzi naším ministerstvom a obchodným reťazcom LIDL.

Potvrdené: Tie isté výrobky majú na Slovensku a v Rakúsku iné zloženie

14-02-2017
Foto: Potvrdené: Tie isté výrobky majú na Slovensku a v Rakúsku iné zloženieTá istá značka, ten istý výrobok, ale iné zloženie. Takmer u polovice testovaných výrobkov laboratórne testy potvrdili, že v Rakúsku sú rovnaké potraviny nadnárodných výrobcov kvalitnejšie ako tie, čo sa predávajú na Slovensku.
Menej cukru, viac ovocia! Slovenské džemy získali výnimku

03-02-2017
Foto: Menej cukru, viac ovocia! Slovenské džemy získali výnimkuBratislava, 3. február 2017 – Slovenskí spotrebitelia nájdu od februára na pultoch slovenské džemy a extradžemy s nižším množstvom cukru ako doteraz. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) vyjednalo pre slovenských producentov výnimku u Európskej komisie ...

Tlačová správa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky k vývoju priemerných mesačných spotrebiteľských cien vybraných potravín v roku 2016

24-01-2017
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky dňa 24.1.207 zverejnilo na svojom webovom sídle (v časti Potravinárstvo a obchod → obchod → dodávateľský potravinový reťazec → dokumenty → Vývoj priemerných spotrebiteľských cien vybratých potravín na Slovensku) pravidelnú mesačnú informáciu o vývoji priemerných mesačných spotrebiteľských cien vybraných potravín v roku 2016 a informáciu o medziročnom porovnaní vývoja priemerných mesačných spotrebiteľských cien vybraných druhov potravín v decembri rokov 2014 až 2016.

Štartujeme prípravu Národného potravinového katalógu

18-01-2017
Foto: Štartujeme prípravu Národného potravinového katalóguKatalóg bude ponúkať verejným obstarávateľom, nakupujúcim potraviny za štátne financie, čerstvé produkty vo vysokej kvalite, garantovanými výživovými hodnotami, vysokú flexibilitou dodávok a primerané ceny.

AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Kalkulačka SPP 2023 – 2027
Agromapy
EÚ-štrukturálne a investičné fondy
Operačný program Kvalita životného prostredia 2014-2020
Dotazník pre potravinárov
Značka kvality
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood