Facebook Statistics
Značka Kvality

Ministerka Matečná navštívila pekárov a hydinárov, diskutovali o nekalých obchodných praktikách

20-04-2018
Foto: Ministerka Matečná navštívila pekárov a hydinárov, diskutovali o nekalých obchodných praktikáchS nekalými obchodnými praktikami sa v praxi stretávajú farmári aj potravinári. Agrorezort v snahe vniesť do systému transparentnosť pripravuje novelu zákona o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch, ktorých predmetom sú potraviny. Ministerka Gabriela Matečná na túto tému diskutovala so slovenskými potravinármi v Nitrianskom kraji počas návštevy hydinárne HSH vo Veľkom Záluží a pekárne Penam Slovakia v Nitre.

V Senici otvorili modernú syráreň

13-04-2018
Foto: V Senici otvorili modernú syráreňPre milovníkov kvalitných slovenských potravín máme dobrú správu. V Senici pribudla nová, moderná výrobňa syrov spoločnosti Agro Tami. Okrem syrov camembert bude vyrábať aj tvrdé a parené syry a bryndzu.

Kalendár veľtrhov a výstav 2018

06-04-2018
aktualizované 9.10.2018

Potravinoví inšpektori podrobili testom veľkonočný sortiment

03-04-2018
Foto: Potravinoví inšpektori podrobili testom veľkonočný sortimentPotravinová inšpekcia si posvietila na potraviny, po ktorých je pred sviatkami najväčší dopyt. Kontrole sa nevyhli ani reťazce, baliarne, veľkoobchodné sklady a aj samotní výrobcovia.

Vo veľkonočných figúrkach sa nemusí skrývať čokoláda

29-03-2018
Foto: Vo veľkonočných figúrkach sa nemusí skrývať čokoládaNie všetky figúrky, ktoré sa tvária ako čokoládové, čokoládu skutočne obsahujú. Potravinoví inšpektori apelujú na spotrebiteľov, aby pri veľkonočných nákupoch pozorne sledovali etikety.

Ministerka Matečná: Dávajme nášmu ovociu pridanú hodnotu doma

01-03-2018
Foto: Ministerka Matečná: Dávajme nášmu ovociu pridanú hodnotu domaRimavskosobotskú konzerváreň dnes navštívila priamo vo výrobných priestoroch podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná. S vedením spoločnosti diskutovala o budúcich plánoch i o novom zákone o neprimeraných obchodných podmienkach.

Sprísňujeme zákon o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch

13-02-2018
Foto: Sprísňujeme zákon o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahochObchodné vzťahy medzi dodávateľmi a odberateľmi potravín budú férovejšie a vyváženejšie. Pripravili sme návrh zákona o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch, ktorých predmetom sú potraviny. Nová právna úprava prinesie elimináciu skrytých poplatkov, skrátenie lehoty splatnosti faktúr, možnosť predkladania anonymných podnetov, ale aj lepšiu kontrolu či prísnejšie sankcie.

Správa o priebehu a výsledkoch 11. Ministerskej konferencie WTO v Buenos Aires, Argentína

18-01-2018
Foto: Správa o priebehu a výsledkoch 11. Ministerskej konferencie WTO v Buenos Aires, ArgentínaV dňoch 10. – 13. decembra 2017 sa v hlavnom meste Argentíny - Buenos Aires konala v poradí jedenásta Ministerská konferencia (MK) Svetovej obchodnej organizácie (WTO). Za oblasť poľnohospodárstva sa očakávali výsledky v podobe nových záväzkov za problematiku verejného skladovania pre účely potravinovej bezpečnosti, obchod narúšajúcich domácich podpôr, exportných reštrikcií a subvencií v morskom rybolove.

Vykonali sme úradné testy spišských párkov

21-12-2017
Foto: Vykonali sme úradné testy spišských párkovProstredníctvom Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS SR) sme vykonali úradné kontroly spišských párkov s chráneným označením „Zaručená tradičná špecialita“.

Dvojaká kvalita je problém už tretiny členských krajín EÚ

03-10-2017
Foto: Dvojaká kvalita je problém už tretiny členských krajín EÚDelegácie deviatich krajín Európskej únie dnes rokovali v Bratislave o dvojakej kvalite potravín. Výsledky testov vo všetkých krajinách, ktoré ich už vykonali potvrdili, že dvojaká kvalita potravín je vážnym problémom v strednej a východnej časti Európskej únie.

Aj druhá fáza porovnávania potvrdila dvojakú kvalitu potravín

02-10-2017
Foto: Aj druhá fáza porovnávania potvrdila dvojakú kvalitu potravínAj druhá fáza porovnávacích testov potravín na Slovensku a v Rakúsku potvrdila rozdielnu kvalitu produktov predávaných pod rovnakým názvom a rovnakou značkou. Približne u polovice testovaných potravín boli zistené väčšie rozdiely značne ovplyvňujúce kvalitu...

V. ročník týždňa „HOVORME O JEDLE“

27-09-2017
Foto: V. ročník týždňa „HOVORME O JEDLE“Pri príležitosti Svetového dňa potravín vyhlasuje Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora a Centrum rozvoja znalostí o potravinách n.o., v termíne od 16. 10. 2017 do 20. 10. 2017 piaty ročník týždňa „HOVORME O JEDLE“...


Harmonogram ministra
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Školský program
Agromapy
Dotazník pre potravinárov
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
PRH 2021-2027
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood