Facebook Statistics
Značka Kvality

Zmena klímy a sucho

21-02-2018
Monitoring dopadov sucha

Matečná presvedčila vládu, že zviera nie je vec

21-02-2018
Foto: Matečná presvedčila vládu, že zviera nie je vecVláda dnes na svojom rokovaní schválila novelu zákona o veterinárnej starostlivosti z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR). Komplexný zákon prináša aj zmeny aj v občianskom zákonníku. Zviera už viac nebude vecou, pribudnú systémové opatrenia proti množiteľom psov, povinné čipovanie psov i opatrenia proti týraniu zvierat. Rezort novelou rieši aj aktuálne témy, ako sú trávenie zvierat na sídliskách a cirkusy.

Počet vinohradníckych obcí stúpne, budeme ich mať dvakrát viac ako Česi

19-02-2018
Foto: Počet vinohradníckych obcí stúpne, budeme ich mať dvakrát viac ako ČesiReagujeme na rastúci záujem o vinárstvo a vinohradníctvo na Slovensku a rozširujeme počet vinohradníckych obcí o 199. Ide o obce, ktoré patria do zemepisných oblastí vymedzených v špecifikácii vín s chráneným označením pôvodu. Po finálnych úpravách tak počet vinohradníckych obcí stúpne na 702.

Agrorezort víta podporu opozície pre Zelenú naftu

09-02-2018
Foto: Agrorezort víta podporu opozície pre Zelenú naftuMinisterstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) víta záväzok opozičného hnutia Sme rodina, že podporí projekt systémového riešenia na podporu poľnohospodárskej výroby „Zelená nafta“ z dielne agrorezortu.Matečná: Skalický rubín je ďalším dôkazom špičkovej kvality slovenských vín

26-01-2018
Foto: Matečná: Skalický rubín je ďalším dôkazom špičkovej kvality slovenských vínSlovenské vinárstvo a vinohradníctvo zaznamenalo ďalší úspech. Medzi držiteľov chráneného označenia pôvodu (CHOP) zaradili európski experti aj Skalický rubín, červené víno so storočnou históriou bohaté na taníny. Iniciátorov CHOP, zástupcov združenia Vínna cesta Záhorie, prišla oceniť aj podpredsedníčka vlády a ministerka Gabriela Matečná.

Živočíšna výroba zabezpečuje polovicu spotreby bielkovín Slovákov

22-01-2018
Foto: Živočíšna výroba zabezpečuje polovicu spotreby bielkovín SlovákovViac ako 80 ministrov poľnohospodárstva z celého sveta rokovalo 20. januára na konferencii Global Forum svetového potravinového veľtrhu Internationale Grüne Woche o význame živočíšnej výroby pre krajinu a potravinovú bezpečnosť sveta.

Malých farmárov podporíme piatimi miliónmi eur

04-01-2018
Foto: Malých farmárov podporíme piatimi miliónmi eurVyhlásili sme výzvu na podporu malých farmárov. Chceme tak pomôcť malým poľnohospodárom pri štarte podnikateľskej činnosti a rozvoji rastlinnej aj živočíšnej výroby v krajine.

Matečná rokovala v Číne o exportných povoleniach pre slovenských výrobcov mäsa a mlieka

13-11-2017
Rokovanie na pôde AQSIQ v Pekingu k certifikátom pre slovenských výrobcov mäsa a mliekaMinisterka Gabriela Matečná rokovala v Číne o exportných certifikátoch pre slovenských výrobcov mlieka, mäsa a mliečnych a mäsových výrobkoch s ministrom Generálnej administratívy pre kontrolu kvality, inšpekcie a karantény Čínskej ľudovej republiky (ČLR) a o spolupráci v oblasti vedy, výskumu a vzdelávania v poľnohospodárstve s ministrom poľnohospodárstva v ČLR.

Matečná: Dokedy si necháme zaberať polia a lúky betónovými halami?

06-11-2017
Foto: Matečná: Dokedy si necháme zaberať polia a lúky betónovými halami?Ministri poľnohospodárstva Európskej únie (EÚ) dnes na Rade pre poľnohospodárstvo a rybné hospodárstvo v Bruseli rokovali o udržateľnom obhospodarovaní pôdy. Diskusia smerovala aj k vízii trvalo udržateľného obhospodarovania pôdy v budúcej Spoločnej poľnohospodárskej politike po roku 2020.

Pôdohospodárska platobná agentúra po prvýkrát vyplatí slovenským poľnohospodárom preddavky

26-10-2017
Foto: Pôdohospodárska platobná agentúra po prvýkrát vyplatí slovenským poľnohospodárom preddavkyPo prvýkrát od svojho vzniku vyplatí Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) preddavky na priame podpory. Získajú ich farmári v podporných schémach na chov bahníc, jariek a kôz, na výkrm vybraných kategórií hovädzieho dobytka a v platbách na kravy chované v systéme s trhovou produkciou mlieka.

Menej špekulácií a lepší prístup k pôde pre malých a stredných farmárov

18-10-2017
Foto: Menej špekulácií a lepší prístup k pôde pre malých a stredných farmárovNárodná rada SR v treťom čítaní schválila novelu zákona o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov. Zlepšuje podmienky prístupu pre malých a stredných farmárov a zabraňuje špekuláciám pri automatickej obnove nájomného vzťahu.

Harmonogram ministra
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Školský program
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
PRH 2021-2027
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood