Facebook Statistics
Značka Kvality

Brusel zvýšil ponuku na odškodnenie pestovateľov zeleniny na 210 mil. eur

09-06-2011
Európska komisia (EK) zvýšila ponuku na odškodnenie farmárov v Európskej únii, ktorí utrpeli škody v dôsledku črevnej nákazy v Nemecku, na 210 miliónov eur.

Krajské veterinárne a potravinové správy vláda zrušila

09-06-2011
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR zruší krajské veterinárne a potravinové správy a ich kompetencie presunie na regionálne.

Výstava umenia hendikepovaných umelcov na ministerstve

09-06-2011
Foto: Výstava umenia hendikepovaných umelcov na ministerstveMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Zsolt Simon dnes v priestoroch ministerstva slávnostne otvoril výstavu umenia hendikepovaných umelcov, ktorí svoje aktivity realizujú pod krídlami Slovenskej agentúry na podporu zdravotne postihnutých občanov SR.

Minister Simon na mimoriadnom zasadnutí v Luxemburgu

07-06-2011
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Zsolt Simon sa dnes zúčastní mimoriadneho zasadnutia Rady ministrov pôdohospodárstva členských krajín EÚ v Luxemburgu.

Analýza kontrol

30-05-2011

Krajiny Karpatského dohovoru sa dohodli na tzv. Karpatskom štandarde

30-05-2011
Bratislava 27. mája (TASR) - Krajiny Karpatského dohovoru sa dohodli na tzv. Karpatskom štandarde ako marketingovej značke.

Priebežné výsledky kontrol zeleniny

30-05-2011
Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR (ŠVPS) k 30.5.2011 zatiaľ vykonali celkovo 33 kontrol v obchodnej sieti...

SR nemá pri ropovodnom prepojení riešiť problém Rakúska

26-05-2011
Bratislava 26. mája (TASR) - Slovenská republika podľa šéfa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Zsolta Simona (Most-Híd) v súvislosti s energetickou bezpečnosťou nemá riešiť problém Rakúska.

Poľnohospodári si môžu odkúpiť pozemky SPF, na ktorých stoja ich budovy

26-05-2011
Dnes novelizované vládne nariadenie, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o podmienkach prenajímania, predaja, zámeny a nadobúdania nehnuteľností Slovenským pozemkovým fondom (SPF), jednoznačnejšie určuje postup SPF v jednotlivých prípadoch pri prenájme, predaji a zámene pozemkov.

Okamžitá reakcia ministerstva na aktuálne dianie v Nemecku

26-05-2011
Vo štvrtok 26. mája 2011 o 15:38 bola do európskeho Rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá (RASFF – Rapid Alert System for Food and Feed) zaslaná informácia, že Nemecko u dvoch španielskych výrobcov zeleniny...

Stretnutie ministra Zsolta Simona s námestníkom Ministerstva pre miestny rozvoj Českej republiky Michalom Janebom

19-05-2011
Foto: Stretnutie ministra Zsolta Simona s námestníkom Ministerstva pre miestny rozvoj Českej republiky Michalom JanebomMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Zsolt Simon sa dnes stretol s námestníkom ministra pre regionálny rozvoj a cestovný ruch Ministerstva pre miestny rozvoj ČR Michalom Janebom.

Minister Simon rieši budúcnosť bryndze v SR, rokoval s chovateľmi oviec

06-05-2011
Šéf Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Zsolt Simon (Most-Híd) pokračuje v sérii rokovaní o budúcnosti výroby bryndze na Slovensku.

Minister Simon predstavil novelu Zákona o veterinárnej starostlivosti

05-05-2011
Novela zákona o veterinárnej starostlivosti z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR obsahuje niekoľko závažných zmien, vyhlásil dnes minister Zsolt Simon, a zásadne upravuje kompetencie a pôsobnosť Štátnej veterinárnej a potravinovej správy...