Facebook Statistics
Preskočiť na obsah...

Podujatia

Spomienka na nestora lesníctva Jozefa Dekréta Matejovie

25-01-2019
Foto: Spomienka na nestora lesníctva Jozefa Dekréta MatejovieZačiatkom tohto roka si lesníci pripomenuli 178 rokov od smrti významného priekopníka moderného lesníctva Jozefa Dekréta Matejovie. Pietny akt sa uskutočnil pri buste J.D. Matejovie v centre Banskej Bystrice, pri sídle štátneho podniku LESY SR.

Zimná furmanská súťaž ťažných koní

21-01-2019
Foto: Zimná furmanská súťaž ťažných koní V meste Hriňová sa dňa 26. januára 2019 uskutoční „Zimná furmanská súťaž ťažných koní“, v poradí už 16. ročník.

Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2018

21-01-2019
Foto: Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2018O priazeň hlasujúcej verejnosti v ankete sa uchádzali aj Expozícia tatranskej prírody a najmenšími návštevníkmi mimoriadne obľúbený medvedí brloh v Múzeu TANAP-u v Tatranskej Lomnici. Hoci do prvej trojky sa vo svojich kategóriách nedostali, za svoje umiestnenie v rebríčkoch sa nemusia vôbec hanbiť. Expozícia tatranskej prírody, známa skôr ako botanická záhrada, sa medzi nominovanými kultúrno-náučnými zariadeniami umiestnila na piatej priečke so ziskom 477 hlasov, za medvedí brloh zahlasovalo 700 ľudí, čo mu v kategórii NAJ produkt cestovného ruchu vynieslo krásne štvrté miesto!

Výstava „Srnec lesný“

17-01-2019
Foto: Výstava „Srnec lesný“LESY Slovenskej republiky, š. p., Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene pravidelne predstavuje širokej verejnosti jedného z významných zástupcov fauny našich lesov. V niekoľkoročnej sérii výstav po témach Medveď hnedý, Vlk dravý a Diviak lesný prišiel na rad najmenší zástupca čeľade jeleňovitých - Srnec lesný.

Medzinárodná konferencia „Aktuálne problémy v ochrane lesa 2019“

17-01-2019
Foto: Medzinárodná konferencia „Aktuálne problémy v ochrane lesa 2019“Ak Vás zaujíma téma ochrany lesa, zúčastnite sa 28. ročníka medzinárodnej konferencie „AKTUÁLNE PROBLÉMY V OCHRANE LESA 2019“, ktorá sa bude konať v dňoch 31.1. – 1.2.2019 v kongresovom centre Kúpele Nový Smokovec, a.s.. Organizátormi sú Národné lesnícke centrum, Lesnícky výskumný ústav Zvolen, Stredisko lesníckej ochranárskej služby , Sekcia lesného hospodárstva a spracovania dreva MPRV SR; Sekcia integrovanej ochrany lesa Odboru lesníctva SAPV; Slovenská lesnícka spoločnosť ZSVTS a Slovenská lesnícka komora.

Pozvánka na odborný seminár pod názvom “Rozvoj vidieka a agropotravinárstva v súčasnosti a budúcnosti“

17-01-2019
Foto: Pozvánka na odborný seminár pod názvom “Rozvoj vidieka a agropotravinárstva v súčasnosti a budúcnosti“Člen NSRV SR - Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, Slovenský zväz vidieckej turistiky a agroturistiky, NORVT v Modre a ASZF Združenie mladých farmárov na Slovensku organizujú v dňoch 22.- 24. januára 2019 odborný seminár pod názvom “Rozvoj vidieka a agropotravinárstva v súčasnosti a budúcnosti.“ Seminár sa uskutoční v Modre a je určený pre agropodnikateľov, starostov obcí a tretí sektor.

Horehronská liga v zjazdovom lyžovaní – LESY SKI CUP

08-01-2019
Foto: Horehronská liga v zjazdovom lyžovaní – LESY SKI CUPLESY SR odštartujú tretí ročník série pretekov horehronskej ligy v zjazdovom lyžovaní LESY SKI CUP. Budú sa konať na rôznych miestach – Čertovica, Šachtičky, Polomka, Donovaly.

Svadobné dni a Beauté

07-01-2019
Foto: Svadobné dni a BeautéNa výstavisku Agrokomplex Nitra sa uskutoční jubilejný 10. ročník svadobnej výstavy - všetko pre dokonalú svadbu.

Vianoce pre zvieratká

07-01-2019
Foto: Vianoce pre zvieratkáV krásnom čase Vianoc Múzeum vo Svätom Antone opäť pripravil milé podujatie - Vianoce pre zvieratká.

Školenie – „Pestovanie a spracovanie liečivých rastlín“

20-12-2018
Foto: Školenie – „Pestovanie a spracovanie liečivých rastlín“Agroinštitút Nitra, š.p. organizuje v termíne 16. 1. 2019 - 18. 1. 2019 školenie pod názvom „Pestovanie a spracovanie liečivých rastlín“. Školenie bude prebiehať v priestoroch Agroinštitútu Nitra v rozsahu 30 vyučovacích hodín: teoretická časť – 22 h, praktická časť 8 h.

Tatranský národný park oslavuje 70 rokov

20-12-2018
Foto: Tatranský národný park oslavuje 70 rokovŠtátne lesy TANAP-u si dňa 19.12.2018 pripomenuli sedemdesiat rokov založenia Tatranského národného parku jubilejnou medzinárodnou konferenciou, nad ktorou prevzala záštitu podpredsedníčka vlády SR, ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná. Súčasťou podujatia bolo aj oceňovanie ľudí, ktorí zohrali významnú úlohu počas jeho doterajšej existencie.