Facebook Statistics

Výstava umenia hendikepovaných umelcov na ministerstve

09-06-2011

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Zsolt Simon dnes v priestoroch ministerstva slávnostne otvoril výstavu umenia hendikepovaných umelcov, ktorí svoje aktivity realizujú pod krídlami Slovenskej agentúry na podporu zdravotne postihnutých občanov SR.

Na výstave sa predstavili zdravotne postihnutí fotografi, výtvarníci, sochári, ale aj maliari či pracovníci Slovenskej chránenej dielne, ktorá sa špecializuje na ručnú výrobu darčekov, ozdôb, darčekových tašiek, keramiky a sviečok.

Ministra výstavou sprevádzali Arpád Beník, predseda Slovenskej agentúry na podporu zdravotne postihnutých SR a Richard Kopún, vedúci Slovenskej chránenej dielne. Hostia mali možnosť v rámci expozície vzhliadnuť množstvo keramických výrobkov, kresieb či fotografií Igora Frimmela zo série „Umelecký pohľad z vozíka“. Osobitnú pozornosť upútali diela ťažko postihnutej Danky Pekarovičovej. Danka je odkázaná na invalidný vozík, ruky ju kvôli jej ťažkému postihnutiu neposlúchajú a nerozpráva, ale nevzdáva sa a usilovne tvorí. Pri práci používa nohy, no napriek tomu jej maľby a kresby patrili k najkrajším.

Výstava hendikepovaných umelcov potrvá do konca budúceho týždňa a nie je vylúčené, že niektoré z diel budú ministerstvu zapožičané a ozdobia reprezentačné priestory, v ktorých minister prijíma významné návštevy.


AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood