Facebook Statistics

Zs. SIMON: Stredné agroškolstvo značne upadá, ale jestvujú aj výnimky

05-09-2011

Bratislava 5. septembra (TASR) - Stredné odborné školstvo v poľnohospodárstve a lesníctve podľa slov šéfa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Zsolta Simona (Most-Híd) značne upadá. "Teší ma preto, že existuje aj takáto škola ako tu v Ivanke pri Dunaji, kde z roka na rok nie je menej žiakov, ale viac. Teší ma zároveň, že je tu toľko učebných odborov, ktoré pokrývajú takmer všetky oblasti podnikania na vidieku," uviedol dnes pri príležitosti slávnostného otvorenia nového školského roka v Strednej odbornej škole (SOŠ) v Ivanke pri Dunaji minister Simon.

"Žiaci tu majú možnosť učiť sa na vysokej úrovni a pripraviť sa pre svoje uplatnenie na vidieku. Nemôžeme dopustiť, aby sa slovenský vidiek vyľudnil. Aby sme tomu vedeli čeliť, musíme mať odborníkov, ktorí sa budú vedieť starať o ryby, o kone, o prírodu, o lesy," dodal šéf MPRV SR.
"Pre mňa je veľkým potešením a veľkým záväzkom, že taká škola, ktorú navštevujú ľudia z celého Slovenska a ktorá takto silno podporuje rozvoj vidieka, je práve v bratislavskej župe. Záväzok je v tom, že sa musíme o ňu starať, musíme ju rozvíjať a ona sama svojou povesťou priťahuje žiakov. Inými slovami to, že nastúpilo do nej viac žiakov, ako ich skončilo, je vecou povesti tejto školy samotnej, akú má nielen v rámci bratislavskej župy, ale akú má v rámci celého Slovenska," konštatoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.

"Napriek tomu, že škola je v bratislavskej župe, kde je najväčšie mesto Bratislava, aj rozvoj vidieka pomocou našej školy v Ivanke pri Dunaji podporíme tak, ako sa to dialo doteraz," spresnil predseda BSK s tým, že SOŠ vychovala doteraz nie stovky, ale tisíce absolventov.


AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood