Facebook Statistics

Zväz výrobcov hrozna a vína odštartoval projekt Slovenské víno

01-12-2011

Bratislava 30. novembra (TASR) – Osemnásť výrobcov vína zo Zväzu výrobcov hrozna a vína na Slovensku sa dohodlo na spoločnej propagácii slovenského vína a na vzdelávaní konzumentov slovenského vína. Slávnostnej recepcie v Palugyayovom paláci sa zúčastnil aj minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Zsolt Simon.

"Pripravili sme projekt Slovenské víno, ktorým chceme do hotelov, reštaurácií a do obchodov zaviesť zjednodušený systém, aby sa bežní konzumenti, ale aj samotní vinohradníci a vinári naučili rozlišovať kvalitu," uviedla na dnešnej tlačovej besede v Bratislave výkonná riaditeľka Jaroslava Kaňuchová – Pátková pri príležitosti spustenia projektu.

Producenti vína sa podľa jej informácií spojili na všetkých materiáloch projektu, na žiadnom z materiálov sa nepropagujú samotní vinári, ale vystupujú pod spoločnou značkou Slovenské víno, pričom propagujú predovšetkým kvalitu. "Dúfame, že sa k nám pridajú aj ďalší vinohradníci a vinári," poznamenala.
Projekt Slovenské víno má podľa nej ambíciu vystupovať jednak ako značka, s tým, že sa v budúcnosti vytvorí jednotná apelácia Slovenské víno, aby bolo možné sa vo svete prezentovať spolu pod pojmom Slovenské víno.
Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku je záujmové združenie právnických osôb zaoberajúcich sa pestovaním hrozna a výrobou vína.


AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood