Facebook Statistics
Značka Kvality

Ministri členských krajín V4 rokovali s ukrajinským ministrom o dovoze agrokomodít z Ukrajiny

26-09-2023
Foto: Ministri členských krajín V4 rokovali s ukrajinským ministrom o dovoze agrokomodít z UkrajinyAktuálna situácia na poľnohospodárskych trhoch, ako aj fragmentácia politík súvisiacich s lesmi na úrovní EÚ boli hlavnými témami konferencie ministrov poľnohospodárstva V4, ktorá sa uskutočnila 26. septembra v Znojme. Zasadnutie bolo realizované v rozšírenom formáte za online účasti ukrajinského ministra agrárnej politiky a potravinárstva M. Solskyiho.

Minister Bíreš odovzdal štafetu európskej výročnej konferencie „Mier a poľnohospodárstvo“ Nemecku

22-09-2023
Foto: Minister Bíreš odovzdal štafetu európskej výročnej konferencie „Mier a poľnohospodárstvo“ NemeckuVo štvrtok 22. septembra 2023 sa v Modre pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a v súčinnosti s Asociáciou „Chlieb mieru“ sídliacou v Berlíne uskutočnila Európska výročná konferencia „Mier a poľnohospodárstvo“. Výročnej konferencii predsedal minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jozef Bíreš. Dôležitá bola aj účasť štátnej tajomníčky Spolkového ministerstva výživy a potravinárstva Nemecka Claudie Müller, ako zástupkyne patróna projektu „Chlieb mieru“, ktorý od roku 2014 spája 12 členských štátov EÚ a jeho hlavným cieľom je zachovanie a ochrana mieru v Európe a vo svete, a zároveň zabezpečenie udržateľného poľnohospodárstva.

Minister Bíreš rokoval v Bruseli o ukrajinskom obilí

20-09-2023
Foto: Minister Bíreš rokoval v Bruseli o ukrajinskom obilíMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Jozef Bíreš sa 19. septembra 2023 v Bruseli zúčastnil na zasadnutí Rady EÚ pre poľnohospodárstvo a rybárstvo (AGRIFISH). Hlavnou témou rokovania ministeriek a ministrov členských štátov Európskej únie bola obchodná politika EÚ v poľnohospodárskej oblasti. Pozornosť sa v tejto súvislosti sústredila najmä na rozhodnutie Európskej komisie nepredĺžiť zákaz dovozu ukrajinského obilia do piatich prihraničných členských štátov, vrátane Slovenska.

Slovensko aj naďalej podporuje tranzit poľnokomodít z Ukrajiny

08-08-2023
Foto: Slovensko aj naďalej podporuje tranzit poľnokomodít z UkrajinyMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jozef Bíreš so svojím tímom hostil ministra dopravy SR Pavla Lančariča, predsedu Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jaroslav Karahutu ako aj poradkyňu predsedu vlády pre záležitosti EÚ Ľubicu Karvašovú, aby na online stretnutí s ministrom pre agrárnu politiku a potravinárstvo Ukrajiny Mykolom Solskyim a veľvyslancom Ukrajiny v SR Myroslavom Kastranom prediskutovali aktuálnu situáciu v oblasti dovozov a tranzitu agrokomodít z Ukrajiny.

Ministri EÚ rokovali o aktuálnej situácii na trhu s agrokomoditami

27-07-2023
Foto: Ministri EÚ rokovali o aktuálnej situácii na trhu s agrokomoditami Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Jozef Bíreš sa 25. júla 2023 v Bruseli zúčastnil na zasadnutí Rady EÚ pre poľnohospodárstvo a rybárstvo. Hlavnou témou rokovania ministeriek a ministrov členských štátov Európskej únie bola aktuálna situácia na poľnohospodárskych trhoch Únie.

Slovensko na samite OSN pre potravinové systémy

26-07-2023
Zdroj fotografií: FAOV dňoch 24. – 26. júla 2023 sa v priestoroch FAO v Ríme uskutočnil samit OSN pre potravinové systémy s názvom UN Food Systems 2023 Stocktaking Moment (UNFSS+2). Slovensko zastupoval minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR J. Bíreš.

Minister Bíreš rokoval s českým ministrom pôdohospodárstva Výborným

18-07-2023
Foto: Minister Bíreš rokoval s českým ministrom pôdohospodárstva VýbornýmVčera sa v obci Horní Lideč (ČR) uskutočnilo bilaterálne rokovanie ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Jozefa Bíreša s ministrom pôdohospodárstva Českej republiky Marekom Výborným. Išlo o prvé vzájomné stretnutie od vymenovania oboch ministrov do funkcií. Medzi témami dominovali najmä aktuálna situácia na trhu v súvislosti so zvýšeným importom poľnohospodárskych komodít z Ukrajiny, formulovanie spoločných pozícii vo vzťahu k novo-predstaveným prioritám španielskeho predsedníctva v Rade EÚ a spolupráca v rámci Vyšehradskej skupiny.

Zverejnenie publikácie „Poľnohospodársky výhľad OECD – FAO na roky 2023-2032“

17-07-2023
Foto: Zverejnenie publikácie „Poľnohospodársky výhľad OECD – FAO na roky 2023-2032“Dňa 6. júla 2023 bola zverejnená spoločná publikácia OECD – FAO s názvom „Poľnohospodársky výhľad OECD – FAO na roky 2023-2032“. Publikácia predstavuje trendy, ktoré budú poháňať svetové potravinové a poľnohospodárske trhy v nasledujúcom desaťročí.

Bilaterálne stretnutie s najväčšou medzinárodnou humanitárnou organizáciou WFP

17-07-2023
zdroj fotografií: WFPŠtátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Martin Kováč a veľvyslankyňa Slovenskej republiky v Talianskej republike Karla Wursterová diskutovali so zástupkyňou WFP pre budovanie partnerstiev Ute Klamert.

Slovensko aktívne prispelo do diskusie Konferencie FAO

12-07-2023
zdroj: FAOŠtátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Martin Kováč bol pozvaný ako rečník do jednej z panelových diskusií Konferencie FAO zameranej na hlavnú tému „Manažment vodných zdrojov pre 4 Betters: Lepšia produkcia, výživa, prostredie a život, pre dosiahnutie Agendy 2030 a Cieľov udržateľného rozvoja“.

Konferencia ministrov poľnohospodárstva Africkej únie a Európskej únie

04-07-2023
zdroj: FAOV poradí piata Konferencia ministrov poľnohospodárstva Africkej únie a Európskej únie sa uskutočnila dňa 30. júna 2023 v priestoroch FAO v Ríme, témou boli Odolné potravinové systémy a udržateľné odbytové reťazce. Slovensko zastupoval štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Martin Kováč.

Minister Bíreš sa zúčastnil júnového zasadnutia Rady ministrov v Luxemburgu

29-06-2023
Foto: Minister Bíreš sa zúčastnil júnového zasadnutia Rady ministrov v LuxemburguV dňoch 26. – 27. júna 2023 sa minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jozef Bíreš zúčastnil rokovania ministrov Rady AGRIFISH v Luxemburgu. Zasadnutiu opätovne dominovala téma finančnej kompenzácie pre poľnohospodárov najviac zasiahnutých dovozom lacného obilia z Ukrajiny, o ktorej sa rozhodlo počas prvého dňa zasadnutia Rady.

Bilaterálne stretnutie štátneho tajomníka MPRV SR s podštátnou tajomníčkou MP HU v Bratislave

22-06-2023
Foto: Bilaterálne stretnutie štátneho tajomníka MPRV SR s podštátnou tajomníčkou MP HU v BratislaveSlovenská koncepcia oceňovania a financovania ekosystémových služieb pôdy a krajiny pod názvom „Pôda – uhlíková a vodná banka krajiny“ sa stala ústrednou témou bilaterálneho rokovania štátneho tajomníka M. Kováča s podštátnou tajomníčkou Ministerstva pôdohospodárstva Maďarska A. Juhász, 22. júna 2023 v Bratislave.
Harmonogram ministra
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Projekty podporované z fondov EÚ
Školský program
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
PRH 2021-2027
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood