Facebook Statistics
Lesy, drevo, poľovníctvo

Sekcia obsahuje všetky informácie a dôležité metodické usmernenia, ktoré sa týkajú lesného hospodárstva, spracovania dreva či pozemkových spoločenstiev. Poľovníkom a poľovníckym organizáciám ponúka rôzne usmernenia lovu zvierat, poľovnícku a lesnícku legislatívu, strategické dokumenty a metodické pokyny, správy o lesnom hospodárstve, zoznam odborných lesných hospodárov a zoznamy známych vlastníkov, ktorí o užívacie práva nepožiadali. Na stránke sú zverejnené správy zo zasadnutí Stáleho lesníckeho výboru Európskej komisie.

Matečná: Slovensko sa musí začať pripravovať na nízkouhlíkové, udržateľné biohospodárstvo

23-05-2017
Foto: Matečná: Slovensko sa musí začať pripravovať na nízkouhlíkové, udržateľné biohospodárstvoMinistri poľnohospodárstva krajín Európskej únie rokovali v hlavnom meste Malty o dopade klimatických zmien, zdrojoch pitnej vody a výzvach, ktoré z nich vyplynú pre zásobovanie obyvateľov Európskej únie potravinami.

Spor o vlastníctvo Slanských lesov sa vyostruje - syn obžalovaného Iča napadol právničku štátnych lesov

15-05-2017
Foto: Spor o vlastníctvo Slanských lesov sa vyostruje - syn obžalovaného Iča napadol právničku štátnych lesovŠtátny podnik Lesy Slovenskej republiky (Lesy SR), naďalej podniká opatrenia v spore o Slanské lesy. Do prípadu najnovšie vstúpil aj syn obžalovaného Milana Iča. Na právničku Lesov SR podal trestné oznámenie a žiada ju vylúčiť zo Slovenskej advokátskej komory.

Štátni lesníci vysadia ročne milióny stromov a obnovia tisíce hektárov lesov

04-05-2017
Foto: Štátni lesníci vysadia ročne milióny stromov a obnovia tisíce hektárov lesovOchrana lesov, výsadba nových stromov, starostlivosť o turistické chodníky, vzdelávacie aktivity, ale aj hospodárenie v plusových číslach, to sú výsledky činnosti štátnych podnikov LESY SR, LMP Ulič a príspevkovej organizácie ŠL TANAPu za rok 2016.

Lesy sú pre život na Zemi nenahraditeľné, našou úlohou je chrániť ich

24-04-2017
Foto: Lesy sú pre život na Zemi nenahraditeľné, našou úlohou je chrániť ichDeň Zeme nám pripomína, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, zhodli sa ministri pôdohospodárstva, obrany a školstva. S deťmi zo základných škôl vysadili stromy v rámci celoslovenskej akcie „Zasadil som strom“.

Zasadili sme vianočné stromčeky pre štátne nemocnice

18-04-2017
Foto: Zasadili sme vianočné stromčeky pre štátne nemocniceMinisterka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná zasadila spolu so zástupcami ministerstva zdravotníctva SR, Lesov SR a Univerzitnej nemocnice Bratislava 150 vianočných stromčekov. Všetky poputujú do štátnych nemocníc.

Lesy SR podali ústavnú sťažnosť proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR v spore o vlastníctvo Slanských lesov

03-04-2017
Foto: Lesy SR podali ústavnú sťažnosť proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR  v spore o vlastníctvo Slanských lesovLesy Slovenskej republiky, štátny podnik, podnikli opatrenie v spore o Slanské lesy. Štátny podnik podal ústavnú sťažnosť proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR (NS SR), ktorý zrušil rozhodnutie Krajského súdu SR Banská Bystrica v trestnej veci obvinených Milana Iča, Ferdinanda Ontka a Pavla Pačutu.

Ministerstvo pripravuje podporu výstavby nízkoenergetických domov a drevodomov

12-03-2017
Foto: Ministerstvo pripravuje podporu výstavby nízkoenergetických domov a drevodomovMinisterstvo pripravuje právny predpis, ktorým chce zaviesť systematickú podporu na výstavbu drevených rodinných domov s nízkou spotrebou energie.


Počet zubrov v zvernici atakuje historické rekordy

21-02-2017
Foto: Počet zubrov v zvernici atakuje historické rekordyPodnik LESY Slovenskej republiky chovom pri Topoľčiankach už takmer 60 rokov prispieva k záchrane zubra hrivnatého.

Lesný tábor pre deti pokračuje, tentokrát v Nórsku

16-02-2017
Foto: Lesný tábor pre deti pokračuje, tentokrát v NórskuDeti strávia čas pri vonkajších aktivitách, spoznávaní lesnej krajiny a života v prírode. Naučia sa vyrobiť recyklovaný papier či drobné úžitkové predmety z dreva. Samozrejme nebudú chýbať aktivity lesnej pedagogiky, zážitkové hry na snehu a športové aktivity.

Hrozí znovuotvorenie sporu o vlastníctvo Slanských lesov

10-02-2017
Foto: Hrozí znovuotvorenie sporu o vlastníctvo Slanských lesovRozhodnutie Najvyššieho súdu SR môže viesť k znovuotvoreniu sporu o vlastníctvo Slanských lesov. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a Lesy SR podniknú opatrenia, aby Slanské lesy zostali v majetku štátu.

Podkôrny hmyz sa v slovenských lesoch šíri najintenzívnejšie za polstoročie

26-01-2017
Foto: Podkôrny hmyz sa v slovenských lesoch šíri najintenzívnejšie za polstoročieNový Smokovec, 26. január 2017 – Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka dnes v rámci konferencie „Aktuálne problémy v ochrane lesa 2017" ocenila celoživotnú prácu šiestich lesníkov. Odborná verejnosť na konferencii diskutovala o spôsoboch ochrany lesa a zhoršujúcom sa stave podkôrneho hmyzu v slovenských lesoch...
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood