Facebook Statistics

Živočíšna výroba zabezpečuje polovicu spotreby bielkovín Slovákov

22-01-2018
Foto: Živočíšna výroba zabezpečuje polovicu spotreby bielkovín SlovákovViac ako 80 ministrov poľnohospodárstva z celého sveta rokovalo 20. januára na konferencii Global Forum svetového potravinového veľtrhu Internationale Grüne Woche o význame živočíšnej výroby pre krajinu a potravinovú bezpečnosť sveta.

Malých farmárov podporíme piatimi miliónmi eur

04-01-2018
Foto: Malých farmárov podporíme piatimi miliónmi eurVyhlásili sme výzvu na podporu malých farmárov. Chceme tak pomôcť malým poľnohospodárom pri štarte podnikateľskej činnosti a rozvoji rastlinnej aj živočíšnej výroby v krajine.

Matečná rokovala v Číne o exportných povoleniach pre slovenských výrobcov mäsa a mlieka

13-11-2017
Rokovanie na pôde AQSIQ v Pekingu k certifikátom pre slovenských výrobcov mäsa a mliekaMinisterka Gabriela Matečná rokovala v Číne o exportných certifikátoch pre slovenských výrobcov mlieka, mäsa a mliečnych a mäsových výrobkoch s ministrom Generálnej administratívy pre kontrolu kvality, inšpekcie a karantény Čínskej ľudovej republiky (ČLR) a o spolupráci v oblasti vedy, výskumu a vzdelávania v poľnohospodárstve s ministrom poľnohospodárstva v ČLR.

Matečná: Dokedy si necháme zaberať polia a lúky betónovými halami?

06-11-2017
Foto: Matečná: Dokedy si necháme zaberať polia a lúky betónovými halami?Ministri poľnohospodárstva Európskej únie (EÚ) dnes na Rade pre poľnohospodárstvo a rybné hospodárstvo v Bruseli rokovali o udržateľnom obhospodarovaní pôdy. Diskusia smerovala aj k vízii trvalo udržateľného obhospodarovania pôdy v budúcej Spoločnej poľnohospodárskej politike po roku 2020.

Pôdohospodárska platobná agentúra po prvýkrát vyplatí slovenským poľnohospodárom preddavky

26-10-2017
Foto: Pôdohospodárska platobná agentúra po prvýkrát vyplatí slovenským poľnohospodárom preddavkyPo prvýkrát od svojho vzniku vyplatí Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) preddavky na priame podpory. Získajú ich farmári v podporných schémach na chov bahníc, jariek a kôz, na výkrm vybraných kategórií hovädzieho dobytka a v platbách na kravy chované v systéme s trhovou produkciou mlieka.

Menej špekulácií a lepší prístup k pôde pre malých a stredných farmárov

18-10-2017
Foto: Menej špekulácií a lepší prístup k pôde pre malých a stredných farmárovNárodná rada SR v treťom čítaní schválila novelu zákona o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov. Zlepšuje podmienky prístupu pre malých a stredných farmárov a zabraňuje špekuláciám pri automatickej obnove nájomného vzťahu.

Zintenzívňuje boj proti špekulantom s prenájmom pôdy

05-10-2017
Foto: Zintenzívňuje boj proti špekulantom s prenájmom pôdyDo tretieho čítania v parlamente mieri novela zákona o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov. Zlepšuje podmienky prístupu pre malých a stredných farmárov a zabraňuje špekuláciám pri automatickej obnove nájomného vzťahu. Ide o novelu zákona, ktorá prešla nebývalou odbornou diskusiou.

Matečná: Slovensko sa v ochrane zvierat konečne zaradí medzi kultúrne krajiny

27-09-2017
Foto: Matečná: Slovensko sa v ochrane zvierat konečne zaradí medzi kultúrne krajinyMinisterstvo pôdohospodárstva predložilo do medzirezortného pripomienkového konania novelu zákona o veterinárnej starostlivosti. Komplexný materiál prinesie zmeny aj v občianskom zákonníku, trestnom zákone a zákone o policajnom zbore. Zviera už viac nebude vecou, pribudnú systémové opatrenia proti množiteľom psov i povinné čipovanie psov. Rezort ním rieši aj aktuálne témy ako sú trávenie zvierat na sídliskách, či trestnoprávnu zodpovednosť majiteľa.

Zlepšujeme ochranu zvierat - definujeme jasné pravidlá na používanie veterinárnych prípravkov a pomôcok

20-09-2017
Foto: Zlepšujeme ochranu zvierat - definujeme jasné pravidlá na používanie veterinárnych prípravkov a pomôcokEšte väčšia ochrana zdravia zvierat prostredníctvom podávaných veterinárnych prípravkov a technických pomôcok. To je cieľom nášho navrhovaného zákona o veterinárnych prípravkoch a veterinárnych technických pomôckach.

Africký mor ošípaných atakuje Slovensko, agrorezort realizuje mimoriadne opatrenia

09-08-2017
Foto: Africký mor ošípaných atakuje Slovensko, agrorezort realizuje mimoriadne opatreniaSlovensko čelí hrozbe afrického moru ošípaných u domácich ošípaných a diviakov. Vysoko nákazlivá choroba atakuje hranice na západe, severe, aj východe krajiny. Ministerstvo pôdohospodárstva realizuje mimoriadne opatrenia, k dodržiavaniu odporúčaní a zároveň opatrnosti vyzýva všetkých farmárov, chovateľov, spotrebiteľov i celú verejnosť.

Podporíme chovateľov dojníc a prasníc vyše štyrmi miliónmi eur

10-07-2017
Foto: Podporíme chovateľov dojníc a prasníc vyše štyrmi miliónmi eurProstredníctvom Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) finančne podporíme sektor mlieka a bravčového mäsa. Celková výška podpory na dojnice a prasnice predstavuje vyše štyri milióny eur.

Spojený program Školské mlieko, ovocie a zelenina prinesie i návštevu fariem a sadov, v ponuke aj bezlaktózové variácie mlieka

28-06-2017
Foto: Spojený program Školské mlieko, ovocie a zelenina prinesie i návštevu fariem a sadov, v ponuke aj bezlaktózové variácie mlieka

Deti a žiaci vo vzdelávacích zariadeniach sa majú na čo tešiť. Od nového školského roku ich čakajú pestrejšie školské desiaty, ku ktorým pribudnú zaujímavé sprievodné a vzdelávacie aktivity. To všetko v rámci nového spoločného programu Školské mlieko a Školské ovocie a zelenina, ktorého sme gestorom.


Významná zmena: zviera už nebude vec

26-06-2017
Foto: Významná zmena: zviera už nebude vecZavádzame významné legislatívne zmeny zamerané na ochranu zvierat. V rámci novely zákona o veterinárnej starostlivosti meníme doterajšiu definíciu zvieraťa, vytvárame systémové opatrenia proti množiteľom psov, posilňujeme práva veterinárnych inšpektorov a znemožníme zneužívanie zvierat v cirkusoch.

AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood