Facebook Statistics
Značka Kvality

Tlačové správy

Minister Takáč o kalamite na Horehroní: Musíme prijať okamžité opatrenia

11-03-2024
Foto: Minister Takáč o kalamite na Horehroní: Musíme prijať okamžité opatreniaMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč spoločne s novým vedením LESY SR, š. p. navštívil v pondelok Čierny Balog, kde sa na mieste oboznámil s kalamitnou situáciou.

Taraba s Takáčom otvorili diskusiu o lepšej potravinovej sebestačnosti a starostlivosti o krajinu

06-03-2024
Foto: Taraba s Takáčom otvorili diskusiu o lepšej potravinovej sebestačnosti a starostlivosti o krajinuPodpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba prerokoval spoločne s ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richardom Takáčom s poľnohospodármi, ovocinármi a vinohradníkmi najdôležitejšie problémy, ktoré v súčasnosti brzdia rozvoj ich aktivít aj starostlivosť o biodiverzitu.

Minister Richard Takáč vymenoval 12-člennú Skupinu poradcov

01-03-2024
Foto: Minister Richard Takáč vymenoval 12-člennú Skupinu poradcovV priestoroch Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR sa dnes konal slávnostný akt vymenovania poradcov ministra Richarda Takáča. Dvanásťčlenný zbor sa bude stretávať pravidelne na pracovných stretnutiach a svoje funkcie budú vykonávať bezodplatne.

Minister Takáč v Bruseli: „Nastal čas prejsť od slov k činom - situácia v agrosektore je vážna a vyžaduje si cielenú a urýchlenú podporu.“

27-02-2024
Foto: Minister Takáč v Bruseli: „Nastal čas prejsť od slov k činom - situácia v agrosektore je vážna a vyžaduje si cielenú a urýchlenú podporu.“V pondelok sa minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč zúčastnil Rady EÚ pre poľnohospodárstvo a rybárstvo AGRIFISH (26.2.). Išlo o kľúčové rokovanie európskych ministrov, ktorého cieľom bolo reagovať na pretrvávajúce protesty európskych farmárov a poskytnúť konkrétne návrhy riešení na požiadavky, ktoré z úst poľnohospodárov odznievali aj počas masívnej pondelkovej demonštrácie v Bruseli.

Podávanie žiadostí pri priamych platbách bude výhradne elektronické

15-02-2024
Foto: Podávanie žiadostí pri priamych platbách bude výhradne elektronickéMinister pôdohospodárstva Richard Takáč na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutočnila na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR za účasti generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Mareka Čepka a predsedu Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Emila Macha, vyzval poľnohospodárov, aby sa včas pripravili na elektronické podávanie žiadostí za aktuálny rok a aby si predkladanie žiadostí nenechávali na poslednú chvíľu.

Minister Richard Takáč v Budapešti: S Maďarskom nás mnohé spája, výmena informácií nás výrazne posunula vpred

07-02-2024
Foto: Minister Richard Takáč v Budapešti: S Maďarskom nás mnohé spája, výmena informácií nás výrazne posunula vpredMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč počas zahraničnej pracovnej cesty v Maďarsku rokoval s maďarským ministrom pôdohospodárstva Istvánom Nagyom o viacerých dôležitých témach vrátane vyplácania priamych platieb, riešenia vysokých cien potravín, dovozu ukrajinských agrokomodít do Európskej únie a poľovníctva.

Minister Richard Takáč v Ríme aj o problematike potravinového odpadu

30-01-2024
Foto: Minister Richard Takáč v Ríme aj o problematike potravinového odpaduMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč počas zahraničnej pracovnej cesty v Taliansku navštívil sídlo Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO), stretol sa s talianskym ministrom pôdohospodárstva, potravinovej suverenity a lesov IT F. Lollobrigidom a otvoril výstavu slovenskej umelkyne upozorňujúcu na problematiku potravinového odpadu.

Vtáčia chrípka na juhu Slovenska

29-01-2024
Foto: Vtáčia chrípka na juhu SlovenskaV komerčnom chove nosníc v Zlatnej na Ostrove hygienici potvrdili vtáčiu chrípku.

Štátny tajomník Vnuk v Bruseli: „Je kľúčové, aby návrh Komisie na predĺženie liberalizácie obchodu s Ukrajinou odrážal obavy jednotlivých členských štátov a priniesol riešenia pre stabilizáciu trhu.“

25-01-2024
Foto: Štátny tajomník Vnuk v Bruseli: „Je kľúčové, aby návrh Komisie na predĺženie liberalizácie obchodu s Ukrajinou odrážal obavy jednotlivých členských štátov a priniesol riešenia pre stabilizáciu trhu.“Európski ministri poľnohospodárstva sa stretli v utorok 23. januára v Bruseli na zasadnutí Rady EÚ pre poľnohospodárstvo a rybárstvo (AGRIFISH). Slovensko na rokovaní zastupoval štátny tajomník ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Vladimír Vnuk.

Minister Richard Takáč venoval profesorovi Ivanovi Hričovskému jabloň

24-01-2024
Foto: Minister Richard Takáč venoval profesorovi Ivanovi Hričovskému jabloňV utorok, 23. januára oslávil narodeniny, 92 rokov jeden z najznámejších slovenských pestovateľov, uznávaný pomológ, profesor Ivan Hričovský. Na pôde ministerstva pôdohospodárstva mu poprial najmä pevné zdravie aj jeho obdivovateľ a rezortný minister v jednej osobe, Richard Takáč.

Richard Takáč: Stredným odborným školám treba pomôcť, nie ich rušiť

23-01-2024
Foto: Richard Takáč: Stredným odborným školám treba pomôcť, nie ich rušiťMinister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč navštívil v piatok 19. januára 2024 spolu so štátnym tajomníkom ministerstva školstva SR Slavomírom Partilom a primátorom mesta Liptovský Mikuláš Jánom Blcháčom Strednú odbornú školu polytechnickú, aby sa zúčastnil sa verejnej diskusie za jej záchranu.

Boj s cenami potravín pokračuje

10-01-2024
Foto: Boj s cenami potravín pokračujeVláda SR na dnešnom rokovaní schválila návrh zákona, ktorý predstavuje pomoc pre slovenských poľnohospodárov a potravinárov. Na príprave legislatívy pracovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (MPRV SR) v súčinnosti s Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky (MPSVaR SR).

Štátny tajomník Vnuk v Prahe: Rozšírenie Iniciatívy Významných lesníckych miest na územie Českej republiky

14-12-2023
Foto: Štátny tajomník Vnuk v Prahe: Rozšírenie Iniciatívy Významných lesníckych miest na územie Českej republikyŠtátny tajomník MPRV SR Vladimír Vnuk spoločne s námestníkom ministra zemědělství ČR Radekom Lančom prevzali záštitu nad slávnostným odhalením 62. významného lesníckeho miesta „Josef Opletal a sídlo česko-slovenských štátnych lesov v Prahe“, ktoré je zároveň prvým významným lesníckym miestom na území Českej republiky.

Harmonogram ministra
AGROpodcast Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Nahlasovanie zásob komodít
Kalkulačky
Farmársky manuál SPP 2023 - 2027
Značka kvality
Projekty podporované z fondov EÚ
Školský program
Agromapy
EFSA – Temporary FC logo_socials
Integrovaný regionálny operačný program 2014 - 2020
Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2022
Operačný program Rybné hospodárstvo 2014 - 2022
PRH 2021-2027
INTERREG V-A SK-CZ
Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko
Program cezhraničnej spolupráce na programe Interreg V-A Slovensko-Madarsko
Bestslovakfood