Facebook Statistics
Značka Kvality

Tlačové správy

Riaditeľom Národného výstaviska agrokomplex bude Ing. Jozef Pavle

13-09-2022
Foto: Riaditeľom Národného výstaviska agrokomplex bude Ing. Jozef PavleMinisterstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (MPRV SR) zverejnilo výsledok výberového konania na funkciu riaditeľa agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, štátny podnik, ktoré sa konalo 12. septembra 2022 v Bratislave. Výberového konania na obsadzovanú funkciu sa zúčastnili traja zo štyroch pozvaných uchádzačov.

M. Kováč navštívil Grécko a Severné Macedónsko

09-09-2022
Foto: M. Kováč navštívil Grécko a Severné MacedónskoŠtátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Martin Kováč sa spolu s delegáciou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej zúčastnil 5.-7. septembra 2022 oficiálnych návštev v Grécku a Severnom Macedónsku.

Minister Samuel Vlčan ocenil prácu poľovníkov

05-09-2022
Foto: Minister Samuel Vlčan ocenil prácu poľovníkovNa Celoslovenských poľovníckych slávnostiach Dni sv. Huberta, ktoré sa pravidelne konajú v areáli Múzea vo Svätom Antone, sa zúčastnil aj šéf agrorezortu. Dvojdňovú oslavu s bohatým a poučným programom otvoril minister Samuel Vlčan slávnostným príhovorom, po ktorom udelil rezortné vyznamenania osobnostiam, ktoré sa významnou mierou a praktickou činnosťou zaslúžili o rozvoj slovenského poľovníctva.

Európske krajiny sa zhodujú: biodiverzita je záležitosťou všetkých lesov, nielen v chránených územiach

02-09-2022
Foto: Európske krajiny sa zhodujú: biodiverzita je záležitosťou všetkých lesov, nielen v chránených územiachTéma biodiverzity lesov dominovala v rámci politického dialógu na vysokej úrovni, ktorý sa konal tento týždeň v nemeckom Bonne pod hlavičkou FOREST EUROPE – ministerského procesu o ochrane lesov v Európe. Aj prostredníctvom online pripojenia sa ho zúčastnili viacerí vysokí predstavitelia európskych krajín. Signatármi FOREST EUROPE je celkovo 45 európskych krajín i Európska únia.

Agrorezort pripravuje výzvu pre dobročinné a charitatívne organizácie. Aj najzraniteľnejší si zaslúžia dôstojný prístup k potravinám

30-08-2022
Foto: Agrorezort pripravuje výzvu pre dobročinné a charitatívne organizácie.  Aj najzraniteľnejší si zaslúžia dôstojný prístup k potravinámV neľahkých časoch podáva Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) pomocnú ruku charitatívnym organizáciám a združeniam zameraným na potravinovú pomoc. Celková výška podpory je 5 miliónov EUR a tieto prostriedky sú zabezpečené z Programu rozvoja vidieka (PRV) 2014 – 2022. Prostriedky sú určené na investície do vhodných skladovacích priestorov a skladovacích zariadení, s potrebným materiálno-technickým vybavením (manipulačných zariadení a vnútorného vybavenia skladov) pre preskladnenie prioritne potravín a do špeciálnych zariadení i automobilov na prepravu najmä potravín.

Agrorezort odmieta politickú propagandu. Dostupnosť potravín je našou prioritou

25-08-2022
Foto: Agrorezort odmieta politickú propagandu. Dostupnosť potravín je našou prioritouZ iniciatívy ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuela Vlčana sa včera (streda, 24.8.2022) konalo na rezortnom ministerstve stretnutie so zástupcami potravinárov. Medzi prítomnými nechýbal ani Milan Lapšanský, predseda Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC). Napriek informáciám, ktoré na stretnutí zazneli a ktoré agrorezort prezentuje niekoľkokrát týždenne, dnes pán Lapšanský opäť zneužil svoju pozíciu v SZPCC a šíri politickú propagandu proti súčasnej vláde Eduarda Hegera.

Našim potravinárom odišlo už viac ako 95% z balíka pomoci

25-08-2022
Foto: Našim potravinárom odišlo už viac ako 95% z balíka pomociNa pomoci pre našich výrobcov potravín nám záleží. Vyplácanie mimoriadnej pomoci pre potravinárov je takmer vo finále. Národnému poľnohospodárskemu a potravinárskemu centru (NPPC), ktoré je administrátorom tejto pomoci sa k dnešnému dňu podarilo vyplatiť takmer 7,52 milióna EUR žiadateľom, ktorí splnili všetky náležitosti, čo predstavuje viac ako 95 % z balíka určeného na túto pomoc potravinárom. Doteraz bolo takto vysporiadaných 413 subjektov z 434 oprávnených žiadateľov.

Agrokomplex 2022 privítal viac ako 82 tisíc návštevníkov

22-08-2022
Foto: Agrokomplex 2022 privítal viac ako 82 tisíc návštevníkovBrány 47. ročníka medzinárodnej výstavy poľnohospodárstva a potravinárstva - Agrokomplex 2022 sa zatvorili. Národné výstavisko v Nitre privítalo počas 4 výstavných dní 82 108 návštevníkov.

Minister Samuel Vlčan udelil ceny Zlatý kosák v kategórii živočíšna výroba

22-08-2022
Foto: Minister Samuel Vlčan udelil ceny Zlatý kosák v kategórii živočíšna výrobaPredposledný deň 47. ročníka medzinárodnej výstavy Agrokomplex priniesol oceňovanie najlepších exponátov v kategórii živočíšna výroba a vyhodnotenie šampiónov 15. Národnej výstavy hospodárskych zvierat.

Pribudli ďalšie kvalitné domáce potraviny s označením Značka kvality

19-08-2022
Foto: Pribudli ďalšie kvalitné domáce potraviny s označením Značka kvalityTakmer 60 potravinárskym výrobkom bolo počas Agrokomplexu 2022 udelené označenie Značka kvality.

Súčasťou Agrokomplexu je tradičné oceňovanie osobností za rozvoj agrosektora

19-08-2022
Foto: Súčasťou Agrokomplexu je tradičné oceňovanie osobností za rozvoj agrosektoraOceňovanie mimoriadnych osobností, ktoré sa svojou odbornou, neraz celoživotnou prácou zaslúžili o rozvoj pôdohospodárstva či potravinárstva, bolo súčasťou tohtoročného 47. ročníka medzinárodnej výstavy Agrokomplex. Minister Samuel Vlčan udelil vo štvrtok na slávnostnom galavečere 18 rezortných vyznamenaní, 5 špeciálnych cien ministra a spolu s NÁRODNÝM VÝSTAVISKOM agrokomplex, š. p. udelil 5 ocenení Zlatý kosák vystavovateľom v kategórii rastlinná výroba a mechanizácia.

Brány 47. AGROKOMPLEXU sú otvorené až do nedele

18-08-2022
Foto: Brány 47. AGROKOMPLEXU sú otvorené až do nedelePo dvoch pandemických rokoch sa brány štátneho podniku NÁRODNÉ VÝSTAVISKO agrokomplex so sídlom v Nitre otvorili dokorán. Poľnohospodári, potravinári, lesníci, poľovníci aj široká verejnosť si môže až do nedele pozrieť stánky vyše 400 vystavovateľov, od rastlinnej, cez živočíšnu výrobu, potravinárstvo, expozíciu techniky, informatívne stánky MPRV SR a jeho organizácií až po Národnú výstavu hospodárskych zvierat a výstavu Poľovníctvo a príroda, ktoré sú tento rok súčasťou Agrokomplexu.

Agrorezort vníma problémy poľnohospodárov spojené so suchom a vyššími cenami energií

17-08-2022
Foto: Agrorezort vníma problémy poľnohospodárov spojené so suchom a vyššími cenami energiíVyššie ceny energií sa už dlhšiu dobu premietajú do zvýšených cien za potraviny. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (MPRV SR) nemôže vstupovať do cenotvorby, môže však prinášať riešenia, ako zmierniť tento nárast cien, ktorý v konečnom dôsledku znáša spotrebiteľ.